Aktywni Seniorzy

Kategoria: Programy

AS-y w akcji – czyli Aktywni Seniorzy w działaniu

W ramach programu Asy w akcji proponujemy państwu cztery rodzaje zajęć, których celem jest podniesienie jakości życia oraz utrzymanie sprawności zarówno fizycznej jak i intelektualnej w tym jakże pięknym okresie życia – gdy wreszcie mamy więcej czasu dla siebie:

 

FITNESS DLA MÓZGU
– nasz mózg tak jak ciało nie ćwiczony zaczyna „drętwieć” i zawodzić wcześniej i częściej niż byśmy chcieli. W ramach zajęć fitness dla mózgu – chcemy go zmusić do pracy, do wysiłku dobrze się przy tym bawiąc. Trochę teorii, dużo praktyki, GymBrain i mnóstwo dobrej zabawy w doborowym towarzystwie – oto co będziemy robić podczas tych zajęć. Poznamy triki pamięciowe, mapy myśli, będziemy myśleć kreatywnie.

 

RECEPTA NA ZDROWIE
- Zdrowie to harmonia ciała, umysłu, duszy Recepta jest tak prosta, że większość ludzi w nią nie wierzy; przeceniając wpływ leków i innych metod medycyny akademickiej. Efektów prawidłowego stylu życia nie można kupić za żadne pieniądze. Wiele osób uważa, że poprzez niehigieniczny styl życia mogą dojść na skraj przepaści, a następnie cudownym lekami odzyskać pełnię zdrowia. Nic bardziej mylnego!!!! Moja recepta na zdrowie: *świadome oddychanie, *prawidłowe odżywianie, *aktywność fizyczna, *radykalne wybaczanie, *posty informacyjne, *akupresura, *relaks, hobby A tym wszystkim dowiecie się państwo podczas zajęć recepta na zdrowie. poznacie państwo teorię którą od razu już na zajęciach wykorzystacie praktycznie.

 

RUCH TO PODSTAWA
– ćwiczenia dla ciała – łagodna forma ruchu połączona z automasażem, rozciąganiem – doskonałe uzupełnienie do zajęć recepta na zdrowie .

 

TAŃCE Z RÓŻNYCH REGIONÓW ŚWIATA
To tańce dla każdego – dla tych tańczących i tych co na co dzień nie mają kontaktu z tańcem. Towarzysząca im muzyka ma różny rytm, tempo, charakter czy nastrój. Wszystko to sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie potrzeba partnera, nie potrzebne też są jakiekolwiek umiejętności taneczne wystarczą chęci i zaangażowanie. Tańce z różnych regionów świata to tańce inne niż te do których zachęcają nas współczesne szkoły tańca. Każdy taniec jest prosty i zawsze składa się z sekwencji kroków, które stale się powtarzają. Oparte są na tradycyjnych choreografiach i muzyce. Tańczone w korowodach, kręgach i parach. Są wśród nich wolne i dostojne, a także dynamiczne i pełne ognia.  

 

FITNESS DLA CIAŁA
– to zajęcia ruchowe, których celem jest ogólna poprawa kondycji fizycznej oraz sprawności i samopoczucia. Ćwiczenia te można powtarzać w domu – nie wymagają żadnych dodatkowych rekwizytów. 

 

Zapraszamy również do rozwijania swoich umiejętności muzycznych – możemy zacząć uczyć się grać na instrumencie właśnie teraz bo teraz mamy na to więcej czasu.
Czy nie jest za późno ? zdecydowanie nie! – bawmy się muzyką. 

 

„Nigdy nie jest za późno żeby zacząć od nowa
żeby pójść inna drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno by na stacji złych zdarzeń,
Złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń”

 

 

 

Centrum Nauki i Muzyki

Kursy i warsztaty dla młodzieży i dorosłych:

Szkoła Muzyki Rozrywkowej
Kursy rozwoju i praca z zasobami

Centrum Nauki i Muzyki w sieci:

© Centrum Nauki i Muzyki     ul.Górska 3a,   Bielsko-Biała,    tel. (33) 815 15 14