Dzieci szkolne (od 6 lat)

MUZYCZNIE


FUN KEY KIDS -keyboard
(nauka gry na instrumentach klawiszowych dla dzieci od 6 do 8 lat.)
Program wprowadza dzieci troskliwie i celowo do takiej sytuacji, w której dzielą się z innymi swoimi myślami i uczuciami w „międzynarodowym języku”, jakim jest muzyka.

 


FUN KEY -keyboard

(nauka gry na instrumentach klawiszowych od 8 roku życia)
Program odkrywa olbrzymie możliwości techniczno-muzyczne, jakie tkwią w keyboardzie. „Fun Key” umożliwia odpowiednie wykształcenie zarówno solistów, jak i muzyków zespołowych.


GITARA KLASYCZNA
 (od 7 lat)
Program oferuje wszystkim chcącym nauczyć się grać na gitarze klasycznej (ew. akustycznej) muzykę od Bacha do Beatlesów.
Program ten umożliwia naukę gry w oparciu o szeroki, specjalnie dostosowany, repertuar solowy i zespołowy.oraz  FLET PROSTY i POPRZECZNY, SKRZYPCE, SAKSOFON, PERKUSJA, WOKAL, GITARA ELEKTRYCZNA i BASOWA


INTELEKTUALNIE

MĄDRE DZIECKO – W PODZIALE NA GRUPY WIEKOWE
Program jest fabularyzowaną przygodą, podczas której dzieci zdobywają umiejętność naturalnego czytania, poprawiają pamięć, koncentrację, pewność siebie i funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Dzieci, jako Adepci Międzygalaktycznej Szkoły, wykonują tajemnicze misje. Zdobywają poziomy rozwoju poszczególnych umiejętności, co sprawia, że bardziej angażują się w trening. Dzięki takiej formie zajęć rośnie motywacja do nauki i rozwijania umiejętności u dzieci. Ponadto na każdym spotkaniu wykonywane są doświadczenia i eksperymenty, dzięki którym dzieci podsycają pasję do poznawania świata i zdobywają ciekawą wiedzę z zakresu chemii, fizyki i biologii.

Podstawowe obszary, które obejmuje program:
Czytanie – jako jedna z ważniejszych technik rozwoju wielu funkcji myślenia i uczenia się.
Efektywna nauka – trening narzędzi pracy umysłowej przydatnych w nauce szkolnej:

  • Techniki pamięciowe –
  • Notowanie nielinearne – mapy myśli.
  • Rozwój pamięci, koncentracji, sprawnego

Wiedza o otaczającym świecie – dzięki eksperymentom i doświadczeniom w Dziecku budzi się pasja poznawania i fascynacji światem, zadawania pytań, a co za tym idzie – samodzielnego uczenia się.
Twórczość i ekspresja.
Docieranie do zasobów – dziecko poradzi sobie w szkole i życiu, jeśli będzie posiadało wewnętrzne przekonanie „dam sobie radę, mam wystarczająco dużo zasobów i talentów.

 

MISTRZOWIE MATEMATYKI
to nowatorski program, który rozwija zdolności matematyczne KAŻDEGO DZIECKA. Na dzieci czeka, fascynująca podróż w świat liczb i zasobów wewnętrznych.
Matematyka, to umiejętność rozwiązywania problemów. Jej wartość jest tak ogromna, że nazywana jest „królową nauk”.
W powszechnym mniemaniu uzdolnienia matematyczne są rzadkie.
Przeczą temu wyniki badań zrealizowane w ramach programu „Dziecięca matematyka”. Wynika z nich, że więcej niż połowa dzieci przedszkolnych w Polsce charakteryzuje się zadziwiającą łatwością nabywania wiadomości i umiejętności matematycznych oraz matematycznym ukierunkowaniem umysłu.
Jednak według badań, po kilku miesiącach nauki szkolnej dzieci te przestają manifestować swoje uzdolnienia. Oznacza to, że talenty matematyczne dzieci nie są umiejętnie rozwijane.
Jednym z bardziej obiecujących sposobów uczenia dzieci opracowano na Uniwersytecie Harvarda. Robert i Ellen Kaplanowie, którzy są wykładowcami matematyki zauważyli, że przyszli nauczyciele zwykle już na studiach są źle przygotowywani do nauczania matematyki w pierwszych klasach szkoły podstawowej.
W odpowiedzi na ten problem opracowali metodę rozwoju talentów matematycznych u dzieci. Ich metoda – Math Circle, którą stosujemy na naszych kursach daje wspaniałe wyniki. Dzięki niej dzieci odkrywają swoją wewnętrzną logikę i uczą się nieschematycznego myślenia.
Naszym celem jest wykształcenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej. Uczymy dzieci samodzielnie myśleć, rozwiązywać problemy oraz dostrzegać regularności. Poprzez ten kurs dzieci rozwijają zainteresowania matematyczne i odkrywają, że matematyką można się bawić. Wyzwala to dużo radości i podnosi wiarę w siebie.
Prowadzimy kreatywne zajęcia na podstawie programu Math Circle, którego autorami są Ellen i Robert Kaplanowie z Uniwersytetu Harvardu oraz Marii Montessori. Ambitne zadania rozwiązujemy praktycznie oraz poprzez dobrą zabawę. Pokazujemy, że matematyka może być łatwa i przyjemna. Każde zajęcia rozpoczynamy zadaniem logicznym, aby już na początku pobudzić ciekawość matematyczną uczniów.

ORTOGRATKA
to jeden z najskuteczniejszych w Polsce programów nauki ortografii dla dzieci. Doskonale sprawdza się wśród osób dyslektycznych i dysortograficznych dając w krótkim czasie bardzo widoczne efekty.
Skuteczność nauki opiera się o wykorzystanie mnemotechnik, które poznane informacje pozwalają zachować w pamięci długotrwałej.
Dzieje się to z uwagi na fakt, że w procesie zapamiętywania wykorzystywane są konkretne obrazkowe symbole, które są łatwo rozpoznawalne i jednoznacznie kojarzące się z daną trudnością ortograficzną. Nauka poprzez asocjacje, budowanie wesołych skojarzeń oraz wykorzystanie pozytywnych emocji sprawia, że ta forma zdobywania wiedzy traktowana jest przez uczniów bardziej jak zabawa niż standardowa nauka.
Program zajęć nastawiony jest nie tylko na utrwalenie reguł ortograficznych, lecz także na skuteczną naukę słów wyjątkowych i niepodlegających konkretnym zasadom, gdyż właśnie z takimi słowami uczniowie mają najwięcej kłopotów.
Program przeznaczony dla dzieci, które opanowały już naukę czytania i pisania.

ARYTMETYKA MENTALNA -Amakids

Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany zestaw ćwiczeń, który rozwinie zdolności umysłowe i twórcze Twojego dziecka.
Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, który rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu.
Nauka arytmetyki mentalnej™ w młodym wieku przyczynia się do istotnego wzrostu szybkości i percepcji przetwarzania danych w mózgu, a dzięki długotrwałym efektom Twoje dziecko osiągnie sukcesy w długiej perspektywie życia.
Arytmetyka Mentalna™ to metoda, dzięki której Twoje dziecko posiądzie dodatkowo umiejętność obliczeń arytmetycznych bez użycia kalkulatora, komputera i innych narzędzi do pisania. Narzędziami pracy są: japońskie liczydło SOROBAN, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym kostka rubika – SpeedCubing.

Kształcimy logikę
Brzmi banalnie? A jednak w polskiej szkole wciąż dominuje model, który skupia się na zapamiętywaniu informacji, zamiast nauczać wykorzystywania współczesnych narzędzi jako źródła danych.
Nasze ćwiczenia i gry rozwojowe wspierają umiejętność logicznego i krytycznego myślenia.
Dzięki autorskim treningom brainfitness dostosowanym do wieku dziecka uczymy skutecznego rozwiązywania problemów.

Myślenie analityczne
Zdaniem socjobiologów zdolność dokonywania wyborów jest jedną z kluczowych cech osobowości.
Nasze ćwiczenia kształcą umiejętność selektywnego doboru potrzebnych danych z chaosu informacyjnego.
Istotnie zwiększamy pewności siebie dziecka.
W następstwie czego dzieci szybciej i chętniej
podejmują skuteczne decyzje.

Trenujemy skupienie uwagi
Dzisiejszy świat dostarcza dziecku bardzo wielu bodźców, które rozpraszają jego uwagę, powodują nerwowość co negatywnie wpływa na jego rozwój.
Nasze ćwiczenia mózgu trenują umiejętność skupienia uwagi.
Twoje dziecko będzie umieć zarządzić tym stanem i efektywnie wykonywać
wybrane czynności.

Zajęcia prowadzimy w trzech grupach wiekowych :
• grupa młodsza (5-7 lat)
• grupa średnia (8-11 lat)
• grupa starsza (11-15 lat)

JĘZYKOWO

 

JĘZYK HISZPAŃSKI DLA DZIECI SZKOLNYCH
Chcesz by Twoje dziecko przełamało barierę językową oraz doskonaliło wymowę i akcent pod okiem osoby dla której język hiszpański jest językiem ojczystym? -mamy propozycję specjalnie dla twojego dziecka -indywidualne lekcje językowe.

 

 

Scroll to Top