Zajęcia wczesnodzięcięce (od 4 mies. życia do 6 lat)

MUZYCZNIE

NIEMOWLAKI w KRAINIE DŹWIĘKÓW (4 – 18 mies. zycia)
Zajęcia rozpoczynamy z niemowlakami od 4. miesiąca życia. W specjalnie przygotowanym, przyjaznym dla niemowląt pomieszczeniu, mającym wiele przestrzeni do zabawy, spotykają się raz w tygodniu dzieci i ich rodzice, aby w grupie Foczki Robby zdobywać pierwsze doświadczenia z muzyką. Istotą Programu jest zasada „SWOBODNEGO ODKRYWANIA”. Dajemy niemowlakom możliwość samodzielnego poznawania proponowanych rzeczy na własnym,
samodzielnie wybranym poziomie nauczania. Owe odkrywanie wsparte jest wspólnym śpiewem,słuchaniem muzyki, zabawą w ruchu.

SZKRABY I MUZYKA (2-4 latka)
Radość wspólnej nauki – to pierwszoplanowe hasło programu rozwojowego „Szkraby i Muzyka” przygotowanego specjalnie dla dzieci w wieku od 1,5 do 4. roku życia. W okresie tym rozwój dziecka przebiega błyskawicznie.
Dzieci uczą się panować nad swoim ciałem, wykonywać ruchy „ciężkie” i „delikatne”, zwiększa się ich samodzielność. Następuje szybki rozwój mowy. Dzieci w zabawach zaczynają naśladować świat dorosłych i szukają kontaktu
z rówieśnikami. Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie prac plastycznych i muzykowanie – w ten sposób odwołujemy się do intelektualnych i muzycznych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku. Rozbudzamy jego CIEKAWOŚĆ, WYOBRAŹNIĘ oraz TWÓRCZE MYŚLENIE, czyli siły kształtujące zdolności i talent dziecka..

JUNIOR MUSIC COURSE „Dźwiękoludki” (4-6 lat)
„Języka uczymy się poprzez mówienie, a muzyki – poprzez śpiewanie.”
Tym hasłem zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do uczestnictwa w zajęciach umuzykalniających, uczących świadomego słuchania, śpiewania i grania na instrumentach klawiszowych.
W tym wieku słuch u dzieci rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie, co jest pomocne przy przeprowadzaniu ćwiczeń z zakresu śpiewu sylabami solfeżowymi, ćwiczeń rytmicznych, a także przy słuchaniu muzycznych historii, wspieranych muzyką programową. Podczas zajęć dzieci zapoznają się również z notacją oraz terminologią muzyczną.
Instrumenty klawiszowe pełnią w tym programie przede wszystkim rolę narzędzi wspierających rozwój słuchu.

INTELEKTUALNIE

MAŁY ODKRYWCA „ZACZAROWANY ZAJĄCZEK” (3-4 latka)
Okres przedszkolny, to niezwykły czas w życiu naszego maluszka. Dziecko w tym wieku dysponuje ogromnym potencjałem do naturalnego i mimowolnego uczenia się przez zabawę. Jest bardzo chłonne i uzdolnione. Przejawia cechy najlepszych naukowców: fi lozofa, psychologa, fi zyka i chemika w jednym. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Jak wiadomo – czym skorupka za młodu…
Wykorzystaj ten wiek swojego malucha, aby pomóc mu rozwinąć jego potencjał. Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo… nikt ich do niej nie zachęca.
Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?”, „Dlaczego?”, „Jak?”. Dziecko w tym wieku powinno bawić się w naukę. Nie jest za wcześnie na matematykę i czytanie, ale w formie zabawy! Jak mały kot uczy się polować za pomocą zabawy z kłębkiem wełny, tak Twoje dziecko poprzez zabawę przygotowuje się do życia

MAŁY ODKRYWCA „PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE” (5-6 lat)
Czy wiesz, że Twoje pięcioletnie dziecko uczy się szybciej od Ciebie?
Akurat teraz rozwija swoje najważniejsze funkcje umysłowe, a to, jak to zrobi, będzie miało na nie wpływ przez całe życie. Okres przedszkolny jest niezwykłym czasem w życiu Twojego maluszka. Dysponuje on niesamowitym potencjałem uczenia się nowych rzeczy przez zabawę – jest to naturalny sposób, z którym dzieci się rodzą. Nudne i żmudne zajęcia szkolne mogą niestety je tego szybko oduczyć, a szkoła jest tuż, tuż…
To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Jak wiadomo – czym skorupka za młodu…
Wykorzystaj ten wiek swojego malucha, ponieważ jego umysł powinien być w tym wieku wszechstronnie stymulowany! Przedszkolaki wykonując doświadczenia naukowe oraz uczestnicząc w fascynującej zabawie w czytanie z pasją odkrywają świat książki, nauki i wiedzy

MATEMATYKA DLA SMYKA (4-5 lat) / MALI MISTRZOWIE MATEMATYKI (6-7 lat)
W powszechnym mniemaniu uzdolnienia matematyczne są rzadkie. Przeczą temu wyniki badań zrealizowane w ramach programu „Dziecięca matematyka”. Wynika z nich, że więcej niż połowa dzieci przedszkolnych w Polsce charakteryzuje się zadziwiającą łatwością nabywania wiadomości i umiejętności matematycznych oraz matematycznym ukierunkowaniem umysłu.
Jednak według badań, po kilku miesiącach nauki szkolnej dzieci te przestają manifestować swoje uzdolnienia.
Oznacza to, że talenty matematyczne dzieci nie są umiejętnie rozwijane.
Jednym z bardziej obiecujących sposobów uczenia dzieci opracowano na Uniwersytecie Harvarda. Robert i Ellen Kaplanowie, którzy są wykładowcami matematyki zauważyli, że przyszli nauczyciele zwykle już na studiach są źle przygotowywani do nauczania matematyki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Naszym celem jest wykształcenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej. Uczymy dzieci samodzielnie myśleć, rozwiązywać problemy oraz dostrzegać regularności, tak by matematyka stała się fascynującą przygodą.

ARYTMETYKA MENTALNA -Amakids

 

Arytmetyka Mentalna™ to licencjonowany zestaw ćwiczeń, który rozwinie zdolności umysłowe i twórcze Twojego dziecka.
Wykorzystujemy japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, który rozwija pełny potencjał intelektualny i funkcjonalny obu półkul mózgu.
Nauka arytmetyki mentalnej™ w młodym wieku przyczynia się do istotnego wzrostu szybkości i percepcji przetwarzania danych w mózgu, a dzięki długotrwałym efektom Twoje dziecko osiągnie sukcesy w długiej perspektywie życia.
Arytmetyka Mentalna™ to metoda, dzięki której Twoje dziecko posiądzie dodatkowo umiejętność obliczeń arytmetycznych bez użycia kalkulatora, komputera i innych narzędzi do pisania. Narzędziami pracy są: japońskie liczydło SOROBAN, autorskie gry logiczne, ćwiczenia kinezjologiczne w tym kostka rubika – SpeedCubing.

JĘZYKOWO

MUSICAL BABIES /ENGLISH (NIÑOS MUSICALES -j. hiszpański)
Musical Babies /English to program nauki języka angielskiego dla niemowląt i małych dzieci, stworzony przez Annę Rattenbury, z wykształcenia filologa i metodyka, z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Program ten opiera się na przekazywaniu dzieciom wiedzy przy wykorzystaniu muzyki, rytmiki i ruchu.
Rodzice i wykładowcy zgodnie podkreślają, że ten sposób nauki ma niezwykle pozytywny wpływ na postępy w dalszym kształceniu dziecka.
Do nauki angielskiego (hiszpańskiego) z maluchami wykorzystujemy piosenki, rymowanki i taniec, przy równoczesnym wykonywaniu określonych, często zabawnych czynności, które pozwalają na zapamiętanie i utrwalenie słówek.
Dla niemowląt najważniejszym aspektem jest nabycie prawidłowego wzorca wymowy angielskiej i na to zwracamy uwagę, pracując z maluchami.

Scroll to Top