Młodzież i Dorośli

MUZYCZNIE


KURSY MUZYKI POPULARNEJ
Nauka gry na instrumentach z wykorzystaniem metodyki nauki Szkoły Muzycznej Yamaha oraz licencjonowanych materiałów dydaktycznych:

  • PERKUSJA
  • GITARA KLASYCZNA /ELEKTRYCZNA /BASOWA
  • KEYBOARD
  • SAKSOFON
  • SKRZYPCE
  • ŚPIEW/WOKAL -emisja głosu
  • FLET PROSTY /POPRZECZNY

INTELEKTUALNIE

MŁODZIEŻ Z KLASĄ (7-8 klasa)
Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć, oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza, daje więcej radości, a młodzi gimnazjaliści zyskują większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje. Wprawiają się w robieniu uporządkowanych notatek, z których łatwiej powtarzać wiadomości. Rozwijają pamięć, dzięki czemu nauka i przygotowanie się do klasówki zajmuje mniej czasu i jest przyjemniejsze.
Poznane metody i techniki ćwiczone są na materiale szkolnym – który uczniowie przynoszą na zajęcia.
Młodzież trenuje i uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Dzięki temu łączymy trening z przygotowywaniem się do lekcji. Bywało tak, że dziecko na zajęciach nauczyło się tego, co później miało na lekcji i dzieląc się wiedzą, otrzymywało pochwałę 🙂
Ważnym elementem kursu jest rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Biorą one udział w różnorodnych grach i zabawach dramowych. Pomaga to nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Podczas zajęć wskazujemy dzieciom ich mocne strony i talenty. Dzieci utwierdzają się w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i mogą poradzić sobie z nowymi sytuacjami. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawić czoło wyzwaniom szkolnym, oraz otwierają na bliskie relacje rówieśnicze.
Kurs ten przygotowany jest specjalnie dla młodzieży w wieku 13-16 lat – uwzględniając specyfikę tego okresu rozwojowego.

KWATOWY UMYSŁ (licealiści, studenci, dorośli)
Kurs Kwantowy Umysł to niekonwencjonalny program edukacyjny zwiększający potencjał umysłowy i intelektualny człowieka. Główny cel, który realizujemy podczas kursu to opanowanie techniki biegłego czytania oraz wykształcenie umiejętności zaangażowania własnych intelektualnych zasobów i możliwości do skuteczniejszego i bardziej racjonalnego uczenia się.
Efektem treningu jest opanowanie zintegrowanego systemu uczenia się.
Kurs obejmuje:
a. osiąganie optymalnego stanu do uczenia się
– techniki łagodzenia stresu
– techniki koncentracji
– jogging umysłu – rozgrzewka mentalna podnosząca kreatywność
i zdolności umysłowe
b. czytanie zintegrowane
c. graficzna obróbka przeczytanych informacji
– piktogramy
– mapy myśli
d. strategie uczenia się
e. trening pamięci i technik pamięciowych

JĘZYKOWO

 

JĘZYK HISZPAŃSKI

Chcesz mówić płynniej i poprawniej – to zajęcia umawiane indywidualnie dla Ciebie.
Lekcje prowadzone przez rodowitego Meksykanina dla którego j.hiszpański jest językiem ojczystym.

 

Scroll to Top